close

Польща - Віза

З 11 червня 2017 громадяни України, що мають біометричні паспорти для виїзду за кордон, звільняються від необхідності отримувати візу. Відповідно, власники паспортів старого зразка повинні і надалі отримувати візу для виїзду за кордон.

УВАГА! Починаючи з 23.06.2015 по новим правилам співпраці туристичних компаній з Консульським відділом Посольства Республіки Польща, представник туристичної компанії не записує і не супроводжує туристів на подачу біометричних даних. Заявники повинні подаватися самостійно!

Візові формуляри

Анкети, нижченаведені, повинні бути повністю заповнені латинськими літерами (тільки англійською, польською або українською (транслітерацією)) і підписані особисто заявником.
Будь ласка, зауважте, що анкета на отримання Шенгенської візи повинна містити два підписи у зазначених пунктах. Анкети з одним підписом прийматися не будуть.
Нову візову анкету можна завантажити і роздрукувати за наведеною нижче посиланням. Анкети можна також отримати в Пункті Прийому Візових Анкет (безкоштовно).

Зразки заповнених візових анкет:


Щоб заповнити анкету онлайн - натисніть тут.

Завантажити Угода на обробку персональних даних.

Час обробки для отримання візи становить близько 6 робочих днів, не включаючи день подачі в ППВА (пункт прийому візових анкет). В окремих випадках термін при оформленні віз може бути продовжений до 30 днів.

Шенгенська віза - 35 Євро
Сервісний збір за людину - 15 євро (включаючи 20% ПДВ, сплачується в національній валюті (гривні).

Необхідні документи

Основні документи, необхідні для отримання короткострокової візи:
1. Візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто заявником. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних в паспорт одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
2. Одна кольорова фотографія.
3. Підписаний заявником закордонний паспорт, який відповідає таким вимогам:

 • дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;

 • містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У разі подання документів на візу для неповнолітньої дитини, вписаного в паспорт одного з батьків/офіційних опікунів, паспорт повинен містити 2 додаткові вільні сторінки для її/його візи;

 • в разі наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно додати до візової анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРУ про його анулювання.

 • паспорти, термін дії яких було подовжено, до розгляду не приймаються.

 • необхідно також надати копію першої сторінки паспорта, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії всіх штампів про в'їзди/виїзди здійснені за цими візами.

Додатково необхідно надати заяву про відсутність/наявність інших паспортів. Щоб завантажити заяву, будь ласка, натисніть тут.

4. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного демографічного реєстру (оригінал і ксерокопія).
Відповідно до статей 16 і 18 постанови Верховної Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503 - 12) протягом 1 місяця від моменту зміни прізвища, особа повинна подати заяву про обмін паспорта.
Важливо: прізвище, ім'я та по-батькові у внутрішньому і закордонному паспортах, а також в інших супроводжуючих документах заявників повинні бути ідентичні.
 

5. Оригінал і копія страхового медичного полісу, який відповідає таким вимогам:

 • зона покриття - Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу - 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 €;

 • страховий поліс повинен бути виключно надрукований машинописом;

 • всі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер і серія дійсного закордонного паспорту та дата народження);

 • при одноразовій поїздці медичний поліс повинен покривати всі дні запланованого перебування. У разі багаторазових поїздок медичний поліс може покривати лише період першої поїздки;

 • страховий поліс необхідно надати з оригіналом і копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ заявника або номер страхового поліса);

 • страхувальником може бути лише повнолітня особа. У разі подання документів для неповнолітньої особи страхувальником може бути один з батьків/офіційних опікунів;

 • Купівля страхового поліса в тій страховій компанії, яка не входить до фінансової групи із загальним капіталом, зареєстрованої в країнах-членах ЄС, може призвести до необхідності надання додаткових документів, які підтверджують надійність страхової компанії.

6. Для осіб до 18 років:

 • кожен раз письмова згода іншого з батьків/обох батьків і копію. Згода повинна бути нотаріально завірено і в оригіналі. Якщо є тільки один опікун, це потрібно підтвердити документально: подати свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення виняткових батьківських прав або свідоцтво про смерть іншого з батьків.

 • Згоди не потрібно по відношенню до того з батьків, в паспорті якого вписана дитина. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана;

 • Ксерокопія внутрішнього паспорта  батьків.

 • Свідоцтво про народження - оригінал та ксерокопія.

 • В запрошенні/бронювання готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих.

7. Документи, які підтверджують рід занять і наявність грошових коштів, а також підтвердження існування фінансових зв'язків з Україною.

7.1. Наймані працівники: довідка з місця роботи із зазначенням посади, стажу роботи і терміну відпустки.
У довідці має бути зазначено: ім'я, прізвище та посаду особи, яка її підписала, контактні дані та інформація про реєстрацію підприємства, заробітна плата за останні 6 місяців. Довідка повинна містити інформацію, що робоче місце на час поїздки зберігається.

7.2. Приватні підприємці: оригінал і копія витягу з Держ.реєстру/ліцензії/свідоцтва про державну реєстрацію або останньої податкової декларації, яка видана не пізніше, ніж три місяці тому і завірена печаткою податкової служби

7.3. Особи, які не працюють: оригінал довідки з банку про наявність грошових коштів з переліком операцій за останні 3 місяці. Або дорожні чеки (необхідно надати оригінал і копію з обох сторін і квитанцію про їх купівлю).

7.4. Пенсіонери: оригінал і копія пенсійного посвідчення та виписка з Пенсійного Фонду про нарахування пенсії за останні шість місяців.

7.5. Учні та студенти: оригінал довідки з навчального закладу, в якій зазначено період, коли учень/студент вільний від занять. Або інформація про те, що навчальний заклад не заперечує щодо відсутності учня/студента на період його подорожі.

7.6. Або в інших випадках: документ, який підтверджує право власності на землю, будинок, автомобіль або інше майно або остання податкова декларація (у разі осіб, які подорожують вперше).
 

8.  Підтвердження наявності достатніх фінансових коштів на покриття витрат, пов'язаних з подорожжю до Шенгенської зони (згідно з Розпорядженням Міністра внутрішніх справ Республіки Польща від 23.02.2015 р, - натисніть тут.)

Всі особи, які подають документи на отримання візи, повинні документально підтвердити, що мають достатні фінансові кошти на покриття витрат на заплановану подорож і на повернення до країни походження. Джерелами вищезазначених фінансових коштів можуть бути:

8.1. Власні кошти:
- виписка з банківського рахунку, який підтверджує наявність достатніх фінансових коштів з переліком банківських операцій за останні три місяці, або
- дорожні чеки видані на прізвище особи, яка подає документи на візу, відповідно підписані - оригінал і копія.

8.2. Спонсорство: оригінал гарантії спонсора, а також довідка з банку про залишок на рахунку виписки про рух коштів за останні три місяці спонсора. Спонсором може виступати найближчий родич (батьки, дорослі діти, члени сім'ї).

У разі подачі документів на підставі запрошення зареєстрованого у Воєводському управлінні, не потрібно надавати доказ наявності достатніх фінансових коштів.
 

9. Кожен, хто не є громадянином України, має також надати: Документ, який підтверджує легальність проживання на території України (віза/свідоцтво на проживання/реєстрація), дійсний ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну.
 

10. Документи, які стосуються мети поїздки:

10.1 Для подорожей з метою туризму:

10.1.1. Підтвердження бронювання готелю, яка відповідає таким вимогам:

Документ підтвердження бронювання та оплати може бути одним з наступних варіантів:

 • АБО оригінал підтвердження оплати, який був надісланий безпосередньо готелем/хостелом/кемпінгом;

 • АБО факсова копія з зазначеними реквізитами відправника - польський номер телефону і дата послання факсу;

 • АБО електронне повідомлення з готелю - принт-скрін (скріншот, роздруківка екрану на якому повинна бути вказана електронна адреса з якої прийшов лист) електронного листа сканований лист-підтвердження бронювання та оплати.

Підтвердження повинно містити наступну інформацію: термін резервації, прізвища та імена, паспортні дані всіх осіб, які подорожують, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати, а також печатка готелю і підпис відповідальної особи.

Підтвердження оплати готелю - виписка з рахунку або чек, якщо оплата була готівкою. Не приймаються до уваги як підтвердження оплати лист з готелю або рахунок-фактура;

Всі документи, які підтверджують бронювання готелів, можуть бути надані польською або українською мовами.

У разі здійснення резервації за проживання за посередництва сервісу Airbnb, обов'язково повинен бути підтвердження від господаря житла про здійснення оплати резервації (може бути скан копія або принт-скрін з ел. пошти), а також виписка з банку про здійснення оплати.

Надрукований детальний поденний план туристичної подорожі.
 

Важливо: У разі, якщо Ви бажаєте, щоб після розгляду Вашої заявки, Ваш паспорт отримала довірена особа, будь ласка, заповніть довіреність, яку Ви можете знайти тут. Додатково, довірена особа повинна мати при собі оригінал паспорта, який вказаний в довіреності для ідентифікації під час отримання Вашого паспорта.

* Примітка: письмові доручення від української сторони є дійсними протягом 1 місяця з дня видачі.

Під час оплати візового збору необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінки українського паспорту або копію першої сторінки закордонного паспорту в касі банку. Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні в касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. Під час оплати додатково необхідно оплатити комісію за послуги банку.

Будь ласка, зверніть Вашу увагу на те, що всі кошти, сплачені за візовий і сервісний збір, не повертаються.

Як правило, документи, згадані вище, є достатніми для видачі візи, однак, при розгляді консулом документів може в обґрунтованих випадках викликати заявника на співбесіду і запросити додаткові документи (стаття 21, пункт 8 Візового Кодексу ЄС).

Документи, необхідні для отримання візи повинні бути представлені не раніше ніж за три місяці до запланованого вильоту.

Ви не можете мати одночасно дві дійсних шенгенських візи.

Консульський відділ Посольства Республіки Польща В Україні:
Адреса: 01901 Київ, вул. Богдана Хмельницького, 60
Тел. (38044) 284 00 33
Факс (38044) 234 99 89
E-mail: kijow.amb.wk@msz.gov.pl

Посольство України в Республіці Польща:
Адреса: Al. J.Ch. Szucha 7, 00-580 Warszawa, Polska
Тел. +48 (22) 621-39-79
Факс +48 (22) 629-81-03
E-mail: emb_pl@mfa.gov.ua

© 2002-2023. Всі права захищені