close

Індія - Віза

Для в'їзду в Індію всім іноземним громадянам необхідно мати візу. Віза оформляється в індійському консульстві або створеному при ньому візовому центрі країни, громадянином якої є турист (або ж, якщо в його країні немає консульства - в консульстві, при якому ця країна закріплена), а також в ряді випадків - можна оформити онлайн-візу (електронну візу), детальна інформація по ним дана нижче.

Види віз: Туристична, Ділова, Студентська, Для вивчення культури та ін.

Спеціальні дозволи

Крім візи може бути необхідний додатковий дозвіл для відвідування окремих районів країни. Це деякі частини Сіккіму, північно-східних прикордонних штатів, північний схід Хімачал-Прадеш у Тибетського кордону. Також це штати Аруначала Прадеш, Мізорам, Нагаланд - це охоронювані райони і іноземці не можуть в'їхати в них без спеціального дозволу.

Онлайн віза (eTV)

Інформація наведена за станом на 17.10.17 за даними сайту https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html,

Щоб уникнути неспівпадінь у зв’язку з оновленням даних оригінального сайту, дивіться первинну інформацію на сайті e-visa.

Індійська віза - електронне оформлення (e-Tourist Visa, eTV)

Візу e-Tourist Visa, eTV також називають "онлайн візою", "електронною візою" ("візою по прибуттю" її називати неправильно, так як без попередніх етапів подачі анкети до поїздки, оформити візу по прильоту не вийде) працює на додаток до існуючих до неї видів оформлення візи.

Головні відмінності візи eTV від віз, що оформляються через консульства і візові центри: цей вид візи видається на термін до 60 днів, її можна оформити тільки 2 рази в календарний рік, тип візи - тільки туристичний, бізнес і медичний. Як правило (але не завжди), візовий збір за eTV візу вище, ніж збір у візовому центрі/консульстві. Значний плюс цього виду візи - її можуть оформити в містах країн (на які поширюється цей вид візи), віддалених від консульств та візових центрів, не потрібно нікуди відправляти оригінал паспорта та витрачати гроші на кур'єрів, всі необхідні дії виконуються через інтернет. Також перевага цієї візи в тому, що для її отримання вам не потрібно надавати документи з бронювання туру або розміщення, а також авіаквитків.

ВАЖЛИВО: онлайн заявка на звичайну візу, яка видається через консульство/візовий центр також заповнюється онлайн на сайті https://indianvisaonline.gov.in/ і називається "Regular visa application" (помаранчева кнопка ліворуч). Будьте уважні і не переплутайте її з електронної візою e-Tourist Visa (синя конпка праворуч).

Серед країн колишнього СРСР оформлення онлайн візи можлива для громадян:

України, Росії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Таджикистану, Латвії, Литви, Естонії, Узбекистану.

Віза оформляється в три етапи:

 1. Заповнення анкети, завантаження відсканованої копії паспорта, цифрової фотографії та оплата візового збору, проходить на сайті https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

 2. Отримання на зазначену при заповненні анкети електронну пошту письмового дозволу на в'їзд до Індії (або відмови, тоді в ряді випадків п.1 повинен бути повторений, в т.ч. з повторною оплатою, або у відповіді може бути рекомендовано звернутися в найближчий візової центр або консульство, сплачений збір в будь-якому разі не повертається).

 3. По прибуттю до Індії проходження імміграційних формальностей в аеропорту прибуття - зняття відбитків пальців і проставлення штампа в паспорт на підставі роздрукованого письмового дозволу на в'їзд до Індії.

Онлайн віза є трьох типів: e-Tourist visa, e-Business Visa і e-Medical visa.

Цейвидвізи (E-Tourist Visa) можливийдля:

 1. Мандрівників, метою поїздки яких є відпочинок, екскурсії, короткотривале відвідування друзів або родичів, короткотривале лікування або приватні ділові поїздки.

 2. Паспорт мандрівника повинен діяти не менше 6 місяців з моменту прибуття до Індії. У паспорті повинно бути не менше двох порожніх сторінок для проставлення штампа в імміграційній службі аеропорту.

 3. Мандрівник повинен мати зворотний квиток (або квиток для подальшої подорожі) і достатню суму грошей для витрат на перебування в Індії.

 4. Цей вид візи не оформлюється власникам дипломатичних/офіційних паспортів і міжнародних туристичних документів.

 5. Можливий тільки для власників власного паспорта (не оформлюється на тих, хто вписаний в паспорт родича і власного паспорта не має).

Інструкція по оформленню e-Tourist Visa

 • Подача заявки онлайн виконується не раніше ніж за 120 днів і не пізніше, ніж за 4 дні до дня прибуття до Індії. Наприклад, якщо ви подаєте заявку 1 вересня, то дата прибуття до Індії можлива з 5 вересня по 2 січня.

 • При заповненні анкети також завантажується фотографія особи туриста на білому фоні, а також розворот паспорта з фотографією, на якій є особисті дані: ім'я, дата народження, національність, термін дії паспорта та ін. Залежно від типу візи, може бути прохання пред'явити інший документ. Заявка може бути відхилена, якщо завантажені документи погано читаються. Вимоги до документів див. нижче.

 • Розмір візового збору залежить від країни, з якої подається заявка і становить від 50 до 75 USD, також крім збору стягується банківська комісія 2.5% (розмір збору можна подивитися на сайті оформлення візи, тут або на сайті міністерства). Оплата повинна бути здійснена не пізніше 4 днів до очікуваної дати прибуття, інакше заявка оброблена не буде. Візовий збір не повертається, так як це плата за обробку заявки, і не залежить від того, чи буде заявка прийнята або відхилена.

 • Турист повинен мати з собою копію Electronic Travel Authorization (ETA) по прибутті до Індії. Перевірте, що в ньому присутнє слово 'GRANTED' (тобто є дозвіл на візу)

 • Біометричні дані туриста (відбитки пальців) підлягають обов'язковому зняттю в імміграційному пункті після прибуття до Індії.

 • Дія eTV візи - 60 днів з дати прибуття, Видається віза DBL для туристичної і бізнес візи. Для медичної візи можлива також TRPL віза.

 • Віза eTV дійсна для в'їзду в наступні 24 міжнародних аеропортів Індії в наступних містах: Ахмедабад, Амрітсар, Багдогра, Бенгалуру, Каликут, Ченнай, Чандігарх, Кочин, Коїмбаторе, Делі, Гая, Гоа, Гувахаті, Хайдарабад, Джайпур, Калькутта, Лакнау, Мангалор, Мумбай, Нагпур, Пуна, Тіручірапаллі, Трівандрум, Варанасі, а також три морських порта Кочина, Мумбая і Мангалор. Виїзд же може здійснюватися через будь-який авторизований імміграційний пост (ICP) в Індії.

 • Віза eTV може бути оформлена тільки максимум для двох поїздок в Індію в календарний рік (тобто з січня по грудень).

 • Віза eTV неподовжувана, незмінна, а також не дійсна для відвідування охоронюваних територій і територій з обмеженнями в'їзду і районів дислокації військ (для цих районів необхідно оформлення додаткового дозволу).

 • Статус заявки можна перевірити онлайн на сайті оформлення заявки.

 • Потрібно бути уважним при оплаті збору за eTV. Якщо кількість невдалих спроб оплати збору перевищить три, ця заявка буде заблокована, і заявник повинен буде відправити заявку заново, створивши нову заявку під новим номером. Перед тим, як подати заявку заново, заявнику потрібно почекати 4 години для поновлення статусу платежу після закінчення заповнення заявки, її оплати та відправки, так як оновлення статусу може зайняти до 4 годин.

 • Туристи з країн з жовтою лихоманкою повинні мати при собі карту вакцинації від жовтої лихоманки під час прибуття до Індії, при її відсутності вони можуть бути поміщені на 6-ти денний карантин.

 • В Індії працює центр підтримки з питань оформлення eTV візи (цілодобово, 7 днів на тиждень) + 91-11-24300666, indiatvoa@gov.in

Анкету краще заповнювати в браузерах:

Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer. Анкета заповнюється англійською мовою.

Документи, які необхідно завантажити під час заповнення он-лайн анкети на eTV:

 • відсканований розворот паспорта з фотографією в форматі pdf, розмір файлу від 10 кБ, до 300 кБ.

 • Цифрова фотографія в форматі JPEG, розміром від 10 кб до 1 мб, квадратна (висота дорівнює ширині), на фото повинно бути обличчя повністю від верхнього краю волосся до низу підборіддя, фон повинен бути однотонним, світлим або білим, на обличчі або на заднику НЕ має бути тіней, фотографія повинна бути без рамки.

Питання оплати візового збору картою:

 • Використовується система SBIePay - сервіс State Bank of India. Оплата можлива дебетовими і кредитними картами двох видів: MasterCard і VISA.

 • Вартість однієї електронної візи 105 $.

* Визначення успішної оплати: після заповнення анкети на https://indianvisaonline.gov.in/ потрібно клікнути на "Pay Now" (оплатити зараз). Відбудеться перенаправлення на сторінку оплати SBIePay. Вводяться дані карти і натискається "Proceed" (продовжити). Далі буде показаний один з двох варіантів: а) Відкриється сторінка для введення пароля безпеки 3D Secure (якщо банк, що випустив карту, бере участь в цій системі, тоді у власника карти повинен бути і пароль безпеки, що надається його банком) б) Операція буде оброблена без введення пароля безпеки і тоді вас перенаправляють на сторінку https://indianvisaonline.gov.in/ із зазначенням успішного прийняття платежу та номер заяви. Якщо сторінка з зазначенням успішного прийняття платежу та номер заяви не відображається, навіть якщо необхідна сума візового збору знята з рахунку, то через деякий час ця сума буде повернута.

 • Якщо відбулися помилки в процесі оплати і з карти збір був знятий кілька разів, то всі зайве зняті суми будуть повернені протягом 7 днів після операції зняття.

 • Можна зробити не більше трьох спроб оплати для однієї заявки під одним реєстраційним номером.

 • В разі трьох невдалих спроб оплати, вам необхідно оформити нову заявку під новим реєстраційним номером.

© 2002-2023. Всі права захищені